Agenter & Distributører
Australien

Partner: Stelton A/S

Kontaktperson: Finn Gram-Jensen

Status: Eksport direktør

E-mail & Telefon: +45 39623055

fgj@stelton.dk

Læs mere

Østrig

Partner: Handelsagentur Schur GbR

Kontaktperson: Wolfgang Schur

Status: Agent

E-mail & Telefon: +491726405415

solfgang@ha-schur.com

Læs mere

Belgien / Luxembourg

Partner: Tradix

Kontaktperson: Bernard La Haye

Status: Agent

E-mail & Telefon: +32 25376300

b.lahaye@tradix.be

Læs mere

Canada

Partner: Studio Nordhaven

Kontaktperson: Rachel Menard

Status: Distributør

E-mail & Telefon: +1 416 629 0696

info@studionordhaven.com

Læs mere

Chile

Partner: OLIKA

Kontaktperson: Marcelo Rotella

Status: Distributør

E-mail & Telefon: +562 2206 0626

marcelo@olika.cl

Læs mere

Kina

Partner: Weige Beijing Technology

Kontaktperson: Jack

Status: Distributør

Læs mere

Danmark

Partner: Stelton A/S

Kontaktperson: Jesper Rønn Larsen

Status: Stelton salg org.

E-mail & Telefon: +45 39623055

Læs mere

Dominikanske republik

Partner: Casa Nordica

Kontaktperson: Henrik Thrane

Status: Distributør

E-mail & Telefon: +8099633308

henrik@casanordica.com.do

Læs mere

Dubai

Partner: See GCC

Kontaktperson: Joe & Badwi Derjani

Status: Distributør

E-mail & Telefon: +971 5 071 43580

info@paramountbrandsco.com

Læs mere

Estland

Partner: Magentur

Kontaktperson: Magnus Vaenerberg

Status: Agent

E-mail & Telefon: +358440455755

magnus@magentur.fi

Læs mere

Finland

Partner: Magentur

Kontaktperson: Magnus Vaenerberg

Status: Agent

E-mail & Telefon: +358440455755

Læs mere

Frankrig

Partner: Glop Studio

Kontaktperson: Pascal Glorieux

Status: Agent

E-mail & Telefon: +33 680622863

pglorieux@glopstudio.fr

Læs mere

GCC = UAE, Saudi-Arabien, Kuwait, Qatar, Bahrain og Oman

Partner: Expansion Trading / Paramount

Kontaktperson: Joe & Badwi Derjani

Status: Distributør

E-mail & Telefon: +971 5 071 43580

info@paramountbrandsco.com

Læs mere

Georgia

Partner: Premium Foods Group LLC

Status: Distributør

Læs mere

Tyskland

Partner: Stelton A/S

Kontaktperson: Kenth Andersen

Status: Stelton salgs org.

E-mail & Telefon: +49 15140713862

ka@stelton.de

Læs mere

Grækenland

Partner: Studio KOSTA BODA Illum

Kontaktperson: Carolina Angelonidi

Status: Distributør

E-mail & Telefon: +30210811186

cas@copanco.gr

Læs mere

Holland

Partner: Typisch Thuis

Kontaktperson: Marjolein van der Pol

Status: Agent

E-mail & Telefon: +31 651779777

marjolein@typischthuis.nl

Læs mere

Hong Kong

Partner: LT9 Enterprises Ltd.

Kontaktperson: Gitte Thiessen

Status: Importer / agent

E-mail & Telefon: +85296615901

gitte@lt9.biz

Læs mere

Italien

Partner: Maino Carlo s.r.l.

Kontaktperson: Chiara Maino

Status: Agent

E-mail & Telefon: +393928325902

chiara.maino@mainocarlo.it

Læs mere

Japan

Partner: Royal Furniture

Kontaktperson: Niels Ørtoft

Status: Distributør

E-mail & Telefon: +81 9018102666

niels-ortoft@royal-furniture.co.jp

Læs mere

Letland

Partner: Magentur

Kontaktperson: Magnus Vaenerberg

Status: Agent

E-mail & Telefon: +358440455755

magnus@magentur.fi

Læs mere

Litauen

Partner: Magentur

Kontaktperson: Magnus Vaenerberg

Status: Agent

E-mail & Telefon: +358440455755

magnus@magentur.fi

Læs mere

New Zealand

Partner: Citta

Kontaktperson: Margot Acland

Status: Distributør

E-mail & Telefon: +6496306177

margot@acland.co.nz

Læs mere

Norge

Partner: Stelton A/S

Kontaktperson: Anne Højbjerg

Status: Stelton salgs org.

E-mail & Telefon: +47 92291305

anh@stelton.no

Læs mere

Polen

Partner: Rodan Agencja

Kontaktperson: Jacek Rogozinski

Status: Distributør

E-mail & Telefon: +48 618932201

jecekr@rodantv.pl

Læs mere

Portugal

Partner: Stelton A/S

Kontaktperson: Finn Gram-Jensen

Status: Eksport direktør

E-mail & Telefon: +45 39623055

fgj@stelton.dk

Læs mere

Rumænien

Partner: Alma Artex

Kontaktperson: Adrian Harhoi

Status: Distributør

E-mail & Telefon: +40 732003024

adrian.harhoi@alma.ro

Læs mere

Singapore

Partner: Bibliotek

Kontaktperson: Alvin Tan

Status: Retailer with exclusivity for SIN

E-mail & Telefon: +65 9129 8590

alvin@bibliotek.co

Læs mere

Sydkorea

Partner: SEIN

Kontaktperson: Simon Shim

Status: Agent

E-mail & Telefon: +82 7074771456

esshim@cmsg.kr

Læs mere

Spanien

Partner: Stelton A/S

Kontaktperson: Finn Gram-Jensen

Status: Eksport direktør

E-mail & Telefon: +45 39623055

fgj@stelton.dk

Læs mere

Sverige

Partner: Stelton A/S

Kontaktperson: Cecilia Christensson

Status: Stelton salgs org.

E-mail & Telefon: +46 708994214

cec@stelton.com

Læs mere

Schweiz

Partner: Unique Musthave Products

Kontaktperson: Reto Nef

Status: Distributør

E-mail & Telefon: +41 817400937

nef@uniquemp.ch

Læs mere

Taiwan

Partner: Justshine

Kontaktperson: Joanna Yang

Status: Distributør

E-mail & Telefon: +886 2 2790-5151 # 312

e.joanna@justshine.com.tw

Læs mere

Thailand

Partner: Scanproducts Co. Ltd

Kontaktperson: Jens Bergsøe

Status: Distributør

E-mail & Telefon: +668 14881773

sales@scanproducts.co.th

Læs mere

Storbritannien + Irland

Partner: Eddingtons's

Kontaktperson: Richard Walker

Status: Distributør

E-mail & Telefon: +44 01793791913

richardw@eddingtons.co.uk

Læs mere

USA

Partner: Studio Nordhaven

Kontaktperson: Rachel Menard

Status: Distributør

E-mail & Telefon: +1 416 629 0696

info@studionordhaven.com

Læs mere